Ana Sayfa    |    Firmalar    |    Hakkımızda
Firma Başvuru Formu    

Kullanıcı Sözleşmesi

ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali, organik girdi(gübreler-bitki koruma ürünleri-yem-yem katkıları-temizlik ve dezenfeksiyon ürünleri) arayan üreticilerin bu ürünlere kolay ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. Siteyi kullanmadan önce lütfen aşağıdaki genel ve yasal sorumlulukları içeren Hizmet Koşulları'nı ve Gizlilik Prensipleri'ni dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi ziyaret ederek, üretici ya da kullanıcı üye olarak burada yazılı olan koşulların tümünü kabul ettiğinizi ve bu siteyi bu koşullar dışında bir amaç için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz. Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği, bu sözleşmede belirtilen hizmet koşullarını dilediği zaman değiştirebilir. Bu sebeple siteyi her ziyaretinizde bu sözleşmeyi tekrar okumanızı öneririz.

Hizmet Koşulları
Kullanıcı Tipleri
ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'nde üç çeşit kullanıcı tipi mevcuttur: girdi üreticisi/dağıtıcısı firmalar, girdiyi kullanacak üreticiler, işletmeler ve ziyaretçiler. ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali, üretici/dağıtıcı firmalarla kullanıcı üreticiler/işletmeler arasındaki iletişim aracıdır. Ziyaretçiler, girdi üreticisi firma ya da organik ürün üreticisi/işletmecisi olmayan kullanıcılardır. Tüm kullanıcılar, bu sözleşmede yazılı Hizmet Koşulları'na ve Gizlilik Prensipleri'ne uymakla yükümlüdür.

ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'nin sunduğu hizmetlerden faydalanmak için sitemize üye olunması gerekmemektedir. ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali ile paylaşacağınız bilgilerin gizliliği ve güvenliği esastır. ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali Veritabanında bulunan firma bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz. Bilgilerinin içeriği ile ilgili risk kullanıcının kendisine aittir.

Organik Tarım Girdi Listesi ne Kabul
ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portaline kabul edilebilmek için, girdi üreticisi firmanın ürünlerinin Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilen bir Kontrol ve Sertifikasyon Organı tarafından sertifikalanmış olması ve başvuru formunun eksiksiz doldurulup talep edilen ekleri ile birlikte ETO'ya iletilmesi gereklidir.

Organik Tarım Girdi Listesi nden Ayrılma
ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali üyeleri istedikleri her an kayıtlarını silme ve sona erdirme hakkına sahiptirler. Ürünlerin sertifika geçerlilik süresi dikkate alınarak, başvuru formunun güncellenerek ekleri ile birlikte ETO'ya yeniden iletilmesi gereklidir, sertifika geçerlilik süresi dolan ürünler listeden çıkarılacaktır.
Listede Bulunmanın Kısıtlanması veya İptali
Bu sözleşmede yazılı olan Hizmet Koşulları ve Gizlilik Prensipleri'ne uyulmaması, kötü amaçlı veya amaç dışı kullanım tespit edilmesi ya da bilgilerinin doğrulanamaması halinde ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali, haber vermeden söz konusu firmanın listede kalmasını askıya alma, tamamen iptal etme haklarını saklı tutar.

Organik Tarım Girdi Listesi Oluşturma
ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali, üreticilerin/dağıtıcıların iletişim bilgilerini doldurdukları başvuru formlarından derlemektedir. Ayrıca listeden çıkmak isteyen üreticiler/dağıtıcılar da ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali 'ne başvurmaları durumunda listeden çıkarılacaktır.

Üreticiler/dağıtıcılar ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'ne başvurarak ve başvuru formunu doldurup ekleri ile birlikte ETO'ya iletmek sureti ile portal'de yer almayı talep edebilirler. Kendi rızasıyla sisteme eklenmek için müracaat eden üreticiler/dağıtıcılar bu sözleşmede yazılı tüm Hizmet Koşulları'nı ve Gizlilik Prensipleri'ni kabul etmektedirler.

Üreticiler/dağıtıcılar yanlış ya da yanıltıcı bilgi vermeyeceklerini, bu portalde sadece güncel organik sertifikası bulunan ürünleri ile ilgili bilgi gireceklerini ve kendileriyle ilgili bilgileri (organik ürünler, iletişim bilgileri, vb.) gerektiğinde güncelleyeceklerini, verecekleri bilgilerin yürürlükte olan yasal düzenlemelere uygun olacağını ve bunlardan doğacak hukuki ve cezai ihtilaflardan tek sorumlu olacaklarını kabul etmektedirler. Ayrıca, kuruma verilen şifrelerin izinli izinsiz her türlü kullanımından ve bu kullanım sonucu doğacak hukuki ve cezai ihtilaflardan tek sorumlu kurumların kendisidir.

ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali, sadece organik girdilerin organik ürün üreticilerine ulaşmasına zemin sağlamaktadır. Organik girdi üreticileri ve kullanıcıları arasında yaşanan sorunlarla ilgili Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği hiçbir yükümlülük kabul etmez.

Girdiyi Kullanmayı Planlayan Çiftçilere Önemli Not
Organik Tarım Girdi Listesi nde yer alan tüm ürünler, Tarım Bakanlığı'nın yetkilendirdiği kontrol ve sertifikasyon organları tarafından sertifikalandırılmış ürünlerdir. Lütfen kullanmadan önce yönetmelik kapsamına dikkat ediniz ve yürütmekte olduğunuz organik tarım projeniz Bio Suisse, Demeter vb. standartlara göre de sertifikalanıyorsa, lütfen ürünü satın almadan önce önce sözleşmeli olduğunuz kontrol ve sertifikasyon organına haber vererek onay alınız.

Sizlere yardımcı olmak için 18.08.2010 tarihli 27676 sayılı Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'in ilgili eklerine de linkinden ulaşmanızı sağlıyoruz. Lütfen eklerde yer alan ürünleri içeren girdileri de kullanmadan önce sözleşmeli olduğunuz kontrol ve sertifikasyon organı ile irtibata geçerek onayını alınız.

Tüm Kullanıcılar İçin Geçerli Yükümlülükler
Tüm kullanıcılar ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'ni kullanarak;

 • Diğer kullanıcıların kullanım haklarına, gizlilik haklarına ve kişilik haklarına saygı duyacağını ve başka kullanıcıları rahatsız edici davranışlarda bulunmayacağını,
 • Kendisiyle ilgili yanlış bilgiler sunmayacağını,
 • Giriş izninin olmadığı bölümlere erişmek için hiçbir teşebbüste bulunmayacağını,
 • Telif haklarına saygılı olacağını,
 • Virüs veya çeşitli yöntemlerle sitede kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyebilecek faaliyetlerde bulunmayacağını,
 • Portale kayıtlı olduğu firma dışında başka firma, marka ve işletmelere yönelik ticari amaçlı, reklam içeren herhangi bir yazılım veya bilgi göndermeyeceğini,
 • Bu portalde sadece sertifikalı organik ürünlerin duyurulmasına izin verildiğini,
 • Siteyi kullanım esnasında tüm bu kurallara uyacağını, uymaması durumunda doğabilecek sonuçların tek sorumlusu olduğunu kabul etmektedir. Belirtilen kurallara uyulmaması durumunda Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği sorumluluk kabul etmemekte ve her türlü hukuki yola başvurma hakkını saklı tutmaktadır.
 • Telif Hakları
  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'nin içeriğinde bulunan tüm yazılımların, kodların, tasarımların, logoların, yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, resimlerin ve fikirlerin her hakkı saklıdır. Sitede yer alan herhangi bir malzeme Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, iletilemez, dağıtılamaz veya başka bir sitede yayınlanamaz.

  Diğer Sitelere Olan Bağlantılar
  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali üzerinde yer alan herhangi bir bağlantıdan başka bir siteye bağlandığınızda ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'nden tamamen çıkmış sayılırsınız. Bu bağlantıların ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali sitesinde bulunması Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği tarafından onaylandıkları anlamına gelmez. Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği, bağlantının yönlendirdiği sitenin içeriğinden ve kullanım sözleşmelerine uyulmaması durumunda doğacak sonuçlardan sorumlu değildir. Ziyaret ettiğiniz her sitenin kullanım sözleşmesini dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'nin Yükümlülükleri
  Bilgilerin Doğruluğu ve Yasalara Uygunluğu
  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali içerdiği bilgilerinin içeriğinden sorumlu değildir. Portal'de listelenen her firma ve ürün için güncel organik sertifikasını kontrol etmekle birlikte, bu bilgilerin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmez. Bu bilgilerle ilgili tek sorumlu bilginin kaynağı olan kurum ya da bireydir. ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali aracılığıyla bir kullanıcının diğer bir kullanıcı ile kuracağı iletişimlerde (bireysel ya da kurumsal) bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği ve yasalara uygunluğu konusunda ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali garanti vermez. Bilgilerin yasadışı olması durumunda, iletişim esnasında ya da sonrasında meydana gelebilecek herhangi bir anlaşmazlıkta ve bunun gibi durumlarda Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği hiçbir sorumluluk kabul etmez. Sorumluluk ilgili taraflardadır.

  Sitenin Kullanımından Doğacak Zararlar
  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali ve bu portalin yürütücüsü olan Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği, sitede herhangi bir virüs ya da tehlikeli unsur olmadığını garanti edemez. Sitenin kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar için sorumluluk kabul etmez. Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği, bu sitede sunulan herhangi bir belge, hizmet veya bilginin sanal ortamda veya dışarıda kullanımı esnasında çıkabilecek sorunlardan ve doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz.

  Güncelleme
  Site içeriğini önceden haber vermeksizin değiştirme veya bakım maksadıyla geçici olarak kapatma hakkı Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği tarafından saklı tutulmaktadır. Sitede yapılmış olan herhangi bir değişiklik sizi etkilerse, ne yapmanız gerektiği e-posta yolu ile size bildirilecektir.

  Firma Bilgileri Gizlilik Prensipleri
  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali, firma bilgilerinin gizliliğine ve güvenliğine büyük önem vermektedir. Bu sebeple, firma bilgileri veri tabanını barındıran servis sağlayıcısı son teknoloji kullanılarak "güvenlik duvarları" ile korunmaktadır.

  Teknik Bilgiler
  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'ni ziyaret ettiğiniz sırada elde edilecek kimi teknik bilgiler vardır: IP adresiniz, alan (domain) sunucunuz, siteye bağlanma zamanlarınız, internet servis sağlayıcınız (ISP) gibi bilgiler, teknik sorunları çabuk ve kolay giderebilmek için kaydedilecektir. Sizden alınan bu bilgiler de, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

  İletişim Bilgileri
  İletişim bilgilerinin hangi koşullarda ve kimlerle paylaşılacağı açıklanmaktadır:

  Organik Girdi Üreticisi/Dağıtıcısı İletişim Bilgileri;

  Kendi rızanızla dolduracağınız ve önceden kendi hazırladığınız iletişim bilgileriniz kullanıcıların size ulaşmasını sağlayacaktır. Bunun dışındaki kişisel bilgilerinizi siz kendi isteğinizle, kullanıcılarla kişisel paylaşırsanız, Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği sorumluluk kabul etmez.

  Servis sağlayıcısıyla;

  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali veri bankası ve site yazılımı, servis sağlayıcısı şirketin sunucusunda konumlandırılacaktır. Ne var ki, servis sağlayıcısı şirket, bu bilgileri hiçbir şekilde başka amaçlar uğruna kullanamaz, başkalarıyla paylaşamaz, satamaz veya kiralayamaz. ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali ile imzaladığı Gizlilik Anlaşması gereğince bu yükümlülük altına girmiştir.

  Diğer internet siteleriyle;

  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'nde diğer bazı internet sitelerine linkler bulunmaktadır. Bu linkler vasıtasıyla gidilen internet sitelerinin gizlilik sözleşmeleri ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'ninkinden farklıdır ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği hiçbir şekilde orada oluşan sorunlar için sorumluluk kabul etmez; o sitelerin güvenlik ve gizlilik sözleşmeleri için garanti vermez.

  Yasal soruşturma talebi amacıyla;

  Herhangi bir yasal soruşturma durumunda, size ait tüm bilgileri kanunlar çerçevesinde ve ilgili gerekçelerin tarafımıza sunulması durumunda ilgili mercilerle paylaşma hakkını saklı tutmaktayız; çünkü bu hukuki bir yükümlülüktür. ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'nin başka bir derneğe veya şirkete satılması durumunda;

  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali bir başka şirket veya şirketler tarafından satın alınırsa veya bir başka şirketle veya şirketlerle ortaklık kurarsa, tüm bilgileri diğer şirket veya şirketlerle paylaşma hakkını gizli tutmaktadır.

  Çocuklar
  Verdiğimiz hizmetler, 13 yaşından küçük çocuklar için hazırlanmamıştır. Bu yüzden, 13 yaşından küçük çocukların siteye üye olmasına izin verilmemektedir.

  Gizlilik Sözleşmesinin Sınırları
  Her türlü gerekli güvenlik tedbirini almamıza rağmen yasal olmayan herhangi bir yol ile bilgileriniz başkaları tarafından ele geçirilirse, bunun yasal sorumluluğu yasayı çiğneyerek bilgileri ele geçirenlerdedir. Bu gibi bir durumu tespit ederseniz lütfen bize bildiriniz. Bu durumda, yasal haklarımızı kullanır, konu hakkında hukuki işlem başlatırız.

  Yasal Uyarı
  Bu sözleşmenin yürütülmesinde ve sitenin kullanımı esnasında çıkabilecek sorunlarda öncelikle T.C. kanunları esas alınacaktır. Bu "Hizmet Koşulları ve Gizlilik Prensipleri" sözleşmesinde herhangi bir madde T.C. yasalarına göre yasadışı, geçersiz ya da uygulanamaz durumdaysa, söz konusu madde sözleşmeden düşecek ve geriye kalan maddeler geçerliliğini koruyacaktır.
  Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri sorumlulukları yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller (tabii afet, savaş, terör, grev, lokavt, tesislerde önemli mahiyette arıza vs.) mücbir sebep olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların yükümlülüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları olmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali on gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

  Soru, görüş ve önerileriniz için lütfen bize ulaşın.

  ETO-OGL Organik Tarım Girdi Listesi Portali'ni tercih ederek bize gösterdiğiniz ilgi ve güven için çok teşekkür ederiz.